Apostila DVLA – Driver and Vehicle Licensing Agency

Pokiaľ máte britský vodičský preukaz (vydaný vo Veľkej Británii) a chcete si vybaviť slovenský vodičský preukaz, budete potrebovať apostilu na potvrdenie, ktoré vydáva britská inštitúcia DVLA – Driver and Vehicle Licensing Agency.

Ide o dokument podobný slovenskej karte vodiča. Oficiálny názov dokumentu je „Confirmation of GB Driving license details„.

Na to, aby ho bolo možné použiť na Slovensku sa vyžaduje apostila. Pokiaľ máte záujemo apostilu DVLA dokumentu z Veľkej Británie, kontaktujte naše legalizačné centrum. V prípade tohto dokumentu sme sa pokúšali vo viacerých prípadoch apostilovať priamo originál dokumentu. Nebolo však možné ani v jednom prípade rozpoznať osobu, ktorá dokument podpísala – podpisový vzor.

Preto pri konkrétne tomto dokumente postupujeme tak, že u notára v Londýne dokument osvedčíme, pričom notár na dokumente prehlási, že sa zhoduje s originálom (v angličtine: To the best of my knowledge, this is an original document issued by DVLA). Notár k svojmu podpisu pripojí svoju pečiatku a následne sa dokument apostiluje.

Cena za zabezpečenie apostily na DVLA dokument je 220 EUR + 70 EUR spolu kuriér do Anglicka a spať na Slovensko. Vybavenie zvyčajne trvá približne 6 pracovných dní + doprava kuriérom.

Dvla-confirmation-of-gb-driving-license-details
Dokument DVLA vydaný vo Veľkej Británii je nutné pre použitie na Slovensku apostilovať priamo v UK
Dvla-apostila-zadna-strana
Apostila na zadnej strane DVLA dokumentu. Vo vrchnej časti je prehlásenie notára, na spodnej doložka apostille

Čo znamená na dokumente doložka Apostille?

Pretože bol dokument vydaný v zahraničí, tunajšie úrady si musia byť isté, že je dokument pravý. V tomto prípade ako sme spomenuli vyššie bolo nutné najprv dokument osvedčiť notárom v Agnlicku, až následne bolo možné opatriť dokument apostilou.

Pokiaľ máte rodný list, ktorý bol vydaný v Anglicku a chcete ho použiť na Slovensku, je nutné ho apostilovať v Anglicku. Pokiaľ ide o slovenský rodný list pre použitie naopak v Anglicku, je nutné zabezpečiť apostilu na Slovensku.

U nás vybavíte apostilu tak dokumentov vydaných v SR ako aj anglických dokumentov.

Prečo si vybrať nás pre legalizácii dokumentov?

  • Konateľ legalizačního centra je tiež zapísaný ako advokát v slovenskej aj českej advokátskej komore
  • Máme 3 pobočky – v Bratislave, Prahe a Viedni a 11 rokov skúseností
  • Zabezpečujeme apostilu takmer z celého sveta
  • Spolupracujeme s úradnými prekladateľmi, dokument vieme preložiť do ktoréhokoľvek jazyka
  • Uvedomujeme si, že pracujeme s citlivými informáciami, dokumenty sú u nás v bezpečí
  • V prípade zahraničných dokumentov si dokument najprv preveríme, či ho je vôbec možné apostilovať. Tento proces môže trvať 1-2 pracovné dni
  • Ak dokument nie je riadne pripravený tak aby bolo možné apostilu zaistiť, navrhneme ten správny postup
  • Pokiaľ Vám dokument nevrátime apostilovaný, za naše služby neplatíte. Garantujeme tak 100% spokojnosť